Spalio 16-17 d. Lietuvių literatūros ir tautosakos institute (Antakalnio g. 6, Vilnius) vyks nacionalinė konferencija „Atmintis ir ateitis: archyvai XXI a.“, skirta Lietuvių tautosakos archyvo 90-mečiui.
Ši konferencija suburs tyrėjus, muziejininkus, kultūros ir meno atstovus į bendrą erdvę, kurioje bus aptariama archyvų svarba praeities pažinimui ir ateities vizijoms. Renginyje bus pristatomi įvairūs archyviniai turtai, išryškinantys mokslininkų, tautosakos rinkėjų ir kūrėjų palikimą, muziejuose bei bibliotekose saugomas vertybes, taip pat ne tik Lietuvos, bet ir užsienio archyvuose slypinčios lietuvių kultūros ženklus. Pranešimuose atsivers tautosakos tyrimų, rankraščių, gyvenimo pasakojimų, muzikinių peizažų ir papročių dokumentavimo istorijos, taip pat karo, partizaninės kovos ir archeologinių tyrinėjimų atmintis. Konferenciją papildys Joniškio istorijos ir kultūros muziejaus parodos, skirtos Matui Slančiauskui, pristatymas ir simbolinio „Tautosakos medaus“ apdovanojimo įteikimas dailininkui, etnotapytojui, tautotyrininkui Virginijui Kašinskui.
Parodos organizacinis komitetas: dr. Greta Petruškevičienė, dr. Margarita Moisejeva, dr. Halyna Pšeničkina, dokt. Vaiva Lina Aglinskas, Andželika Jakubynienė, Irena Žilienė.
Konferencija vyks gyvai LLTI pagrindinių rūmų I a. salėje bei bus transliuojama Zoom platformoje.