LIETUVIŲ LITERATŪROS
IR TAUTOSAKOS
INSTITUTAS
LLTI
Naujienos
Iš Petro Zalansko, Ievos Turonienės, Rožės Sabaliauskienės ir kt. užrašytas pasakas, sakmes, anekdotus seka Neringa Varnelytė ir Vitalija Mockevičiūtė.
2019 m. pabaigoje, Kinijos Uhano mieste pirmą sykį užfiksuota ir po visą pasaulį netrukusi paplisti Covid-19 pandemija tapo didžiuliu išbandymu žmonijai. Pasaulyje vis dar augantis užsikrėtusiųjų ir mirusiųjų skaičius, vakcinos nebuvimas, atnaujinamas karantinas, kiti veiksniai daro įtaką žmogaus psichinei savijautai, kuri atsispindi šiuolaikiniame folklore.
Sudarė ir parengė Austė Nakienė ir Rūta Žarskienė. Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas, 2019, 152 p., 40 kūrinių įrašai. 1949–1951 m. ekspedicijoje J. Balys iš tautiečių, emigravusių į JAV XIX a. pabaigoje–XX a. pradžioje, į magnetofono juostas įrašė apie 1200 kūrinių: dainų, pasakų, sakmių, instrumentinės muzikos.
2019 m. Kultūros ministerijos premija už tradicinės ir etninės kultūros puoselėjimą ir skleidimą paskirta ilgametei Tautosakos archyvo skyriaus darbuotojai Gražinai Kadžytei.
Supažindiname su Vileišių rūmų ansamblyje įsikūrusiu Lietuvių tautosakos rankraštynu ir jo veikla. Galimos tautosakos pamokėlės mokiniams ir kitiems lankytojams. Skambinti darbo dienomis tel. (8 5) 262 58 92.