LIETUVIŲ LITERATŪROS
IR TAUTOSAKOS
INSTITUTAS
LLTI
2021-09-16
Rugsėjo 17-24 d. LLTI dalyvauja Europos paveldo dienose „Įtraukiantis paveldas 2021“
 

Kaip įtraukia mus  gražieji, kupini istorinės atminties Petro Vileišio namai?

Rugsėjo 17 d., penktadienis.
 
10 val. pirmieji pažintį su Vileišių rūmais ir čia besidarbuojančiais mokslininkais pradės Utenos r. Užpalių gimnazistai.
11 val. dr. Austė Nakienė iš LTA  įkūrėjo dr. Jono Balio memorialinio kampelio, pargabento iš JAV, pasakos apie Lietuvių tautosakos archyvą ir jo kūrėjus, turtingus emigrantų tautosakos klodus. Kviečiame stebėti konferencijų platformoje Zoomspauskite čia (Meeting ID: 815 9678 5550;  Passcode: 726266)  arba vėliau peržiūrėti LLTI ir LTA Facebook paskyrose. 
16 val. Vileišių rūmų kieme vyks pasimatymas su dr. Jonu Basanavičiumi, nužengusiu iš seno paveikslo. Po to norintieji galės tęsti išsamesnę ekskursiją su Gražina Kadžyte.
 
Rugsėjo 20 d., pirmadienis.
 
11.30 val. čia lankysis smalsūs M.K. Čiurlionio menų gimnazijos ketvirtokai.
12.30 val. rež. Laima Lingytė Tautosakos archyvo salėje pristatys naujausią savo kūrinį, skirtą poeto Justino Marcinkevičiaus atminimui (videoklipas „Dėl tos dainos“, ž. Just. Marcinkevičiaus, muz. L. Vilkončiaus).
 
Rugsėjo 23 d., ketvirtadienis.
 
9.20 val. M. K. Čiurlionio pėdsakų Vileišių rūmuose ieškos dar viena M. K. Čiurlionio menų gimnazijos ketvirtokų klasė.
 
Rugsėjo 24 d., penktadienis.
 
17 val. susitiks Gražinos pagerbti savo vardatėvio – Adomo Mickevičiaus. Svečiuose - dr. Viktorija Šeina, monografijos „Savas svetimas dainius. Adomas Mickevičius lietuvių literatūros kanone (1883-1940)“ autorė.
 
 
Vileišių rūmai mus įtraukia įvairiausiais, kartais nenuspėjamais būdais. Jei pajutote tą trauką – registruokitės adresu kadzyte@llti.lt  arba sekite mus Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto (LLTI) ir Lietuvių tautosakos archyvo (LTA) Facebook paskyrose.
 
P.s. primename, jog laikomės visų epidemiologinės situacijos prevencinių bei saugos reikalavimų.