LIETUVIŲ LITERATŪROS
IR TAUTOSAKOS
INSTITUTAS
LLTI
2022-10-10
Į renginius kviečia "Tautosakos savaitė"
 

 

 

Spalio 17–22 dienomis Lietuvių literatūros ir tautosakos institute vyks tradicinė, Tautosakos archyvo skyriaus rengiama Tautosakos savaitė. Šiemet renginiai išsitęsė net į savaitgalį, tad laukiame jūsų apsilankant! 


Tautosakos savaitės programa (plakatą sklaidai galite atsisiųsti čia)

 

Pirmadienis  (spalio 17 d.)
 
12 val. Tautosakos archyvo skaitykloje. Prisiminimų arbatėlė ir pasivaikščiojimas po vaikystės kiemą su seserimis Žirnelytėmis – kalbininke Sigita Bertuliene ir istorike Audrone Saladžiuviene. Sužinosime, kaip atrodė Vileišių rūmų ansamblis, kokie žmonės čia dirbo ir gyveno XX a. aštuntajame dešimtmetyje (1971–1981). Laukiame visų kolegų, o ypač tų, kurie galėtų papildyti seserų pasakojimus savo prisiminimais
14.30 val. Moksleivių ekskursija / tautosakos edukacija su Gražina Kadžyte*
17 val. Tautosakos archyvo skaitykloje. Tautosakos savaitės programų pristatymas LLTI lietuvių kalbos ir kultūros kursų dalyviams iš Ukrainos

Antradienis (spalio 18 d.)
 
10 val. Tautosakos archyvo skaitykloje. Ritos Abarienės (MKČ menų gimnazijos mokytoja) ir jos mokinių karpinių parodos „SUTARTINĖ“ atidarymas
 
Trečiadienis (spalio 19 d.)
 
9 val. Moksleivių ekskursija / tautosakos edukacija su Gražina Kadžyte
11 val. Moksleivių ekskursija / tautosakos edukacija su Gražina Kadžyte
15 val. Centrinių rūmų I a. salėje. Tautosakos medaus laureato apdovanojimas (renginį bus galima stebėti ir per konferencijų platformą ZOOM, nuoroda čiaMeeting ID: 885 8478 7155 Passcode: 811935)
  
Ketvirtadienis (spalio 20 d.)
 
15 val. Centrinių rūmų I a. salėje. Vaivos Aglinskas ir Halynos Pšeničkinos projekto Ukrainos Čerkasų srities tradicinių dainų tyrimai ir sklaida aptarimas. Dr. Halynos Pšeničkinos paskaita Ukrainiečių folkloro įrašai LLTI Tautosakos archyve ir jų tvarkymo darbai (aptarimas ir paskaita vyks ukrainiečių ir lietuvių kalbomis)
 
Penktadienis (spalio 21 d.)
 
11 val. Moksleivių ekskursija / tautosakos edukacija su Gražina Kadžyte
13val. VDU ŠA lietuvių kalbos kursų ukrainiečiams studentų ekskursija/ tautosakos edukacija
16 val. Centrinių rūmų I a. salėje. Ukrainos Čerkasų srities folkloro dainų dirbtuvės su Dr. Halyna Pšeničkina (dirbtuvės vyks ukrainiečių ir lietuvių kalbomis). 
 
Šeštadienis (spalio 22 d.)
 
19.30 val. Konferencijų platformoje Zoom. Virtualios tarptautinės dainavimo dirbtuvės su dr. Halyna Pšeničkina. Renginį organizuoja Niujorko ansamblis Ukrainian Village Voices (UVV), kuris nuo 2012 m. perteikia tradicinį ukrainiečių dainavimą JAV publikai. Mokymai vyks ukrainiečių ir anglų kalbomis. Būtina išankstinė registracija (išsami informacija - UVV puslapyje). 
 
 
 
*Registracija į ekskursijas/edukacijas jau pasibaigusi.